NOWOŚĆ! Nieinwazyjny test na raka jelita grubego

COLOTECT to bezbolesny i nieinwazyjny test wykrywający raka jelita grubego

Bez tytulu 1680 x 427 px 1280 x 800 pxTest genetyczny COLOTECT™ jest nieinwazyjnym, przesiewowym badaniem na raka jelita grubego, który stanowi trzeci najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Badania w formie przesiewu są szczególnie ważne w przypadku nowotworów jelita grubego, ponieważ nie wykazują one swoistych objawów we wczesnych stadiach rozwoju choroby. Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego znacznie wzrasta po ukończeniu 50. roku życia, a także w przypadku wystąpienia zachorowań wśród członków rodziny.

Wykrycie zmiany przed-nowotworowej i nowotworowej rozwijającej się w jelicie grubym we wczesnym stadium rozwoju, znacznie zwiększa szanse na całkowite wyleczenie.

Ważne: Badanie nie zastępuje kolonoskopii.

COLOTECT pozwala na badanie markerowych genów raka jelita grubego:

  • SDC2,
  • ADHFE1, 
  • PPP2R5C.

Podczas badania COLOTECT, przy użyciu reakcji qPCR, sprawdzany jest stan metylacji tych genów. Badanie umożliwia wykrycie zmian na wczesnym etapie rozwoju raka jelita grubego a także ocenić ryzyko rozwoju choroby.

Kto powinien wykonać badanie COLOTECT?

Badanie COLOTECT przeznaczone jest dla wszystkich osób chcących ocenić stan swojego zdrowia i ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. W szczególności dla pacjentów w wieku 50-65 lat oraz dla osób, w których rodzinie wystąpił przypadek raka jelita grubego.

 

Materiał do badań

  • Próbkę kału używaną do badania można pobrać samodzielnie w domu, a wszystkie niezbędne komponenty i instrukcja znajdują się w jednym zestawie z certyfikatem (CE IVD).
  • Nie ma konieczności wprowadzenia jakichkolwiek ograniczeń dietetycznych lub zmian w przyjmowaniu leków przed pobraniem materiału, co zwiększa komfort pacjenta.
  • Łatwość w użyciu i nieinwazyjny charakter testu pomagają przezwyciężyć wiele obaw związanych z przesiewowym badaniem w kierunku raka jelita grubego.
  • Stabilizacja materiału od momentu pobrania do transportu do laboratorium: do 7 dni.

WIĘCEJ O BADANIU

Projekt i wdrożenie: symbioza.net.pl
Skontaktuj się z nami!