NOWOŚĆ! Panel bakteryjny III
Dodano w dniu: 21/2/2013

Panel bakteryjny III

Panel bakteryjny III (identyfikator badania 310) obejmuje diagnostykę 5 patogenów (Chlamydia trachomatis, Ureaplasma parvum, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma genitalium oraz Mycoplasma hominis) w materiale klinicznym.

Nieleczone zakażenia chlamydią, ureaplasmą oraz mycoplasmą mogą prowadzić do groźnych powikłań oraz samoistnych poronień i bezpłodności, stąd stanowią poważny problem w ginekologii, położnictwie i urologii.

Patogeny te przenoszone są drogą płciową i odpowiedzialne są za zakażenia układu moczowo-płciowego kobiet i mężczyzn. Zakażenia te mogą przebiegać bezobjawowo lub objawy są tak różnorodne, że trudno o prawidłową diagnozę.

Diagnostyka tych patogenów oparta jest na teście molekularnym o bardzo wysokiej czułości, zapewniającym wykrycie badanych patogenów nawet w niewielkiej ilości materiału. Badanie wykonywane jest metodą Real time PCR, w której za pomocą specyficznych starterów, w jednej reakcji, amplifikowany jest region genomu Chlamydia trachomatis, Ureaplasma, Mycoplasma genitalium i Mycoplasma hominis.


Kiedy wykonać badanie genetyczne - Panel Bakteryjny III?
Badanie powinno być wykonane u osób, które cierpią na:

  • przewlekłe stany zapalne dróg moczowo-płciowych, często z towarzyszącymi upławami, bolesnym pieczeniem.
  • zaleca się wykonanie badania u kobiet mających problem z zajściem w ciążę oraz w przypadku występowania poronień.

 

Jak pobrać i przesłać materiał do badania?
W celu wykonania badania należy pobrać wymaz z szyjki macicy lub wymaz z pochwy lub wymaz z cewki moczowej. Materiałem do badania u mężczyzn jest wymaz z cewki moczowej.

Możliwe jest wykonanie badania również z próbki moczu.

Projekt i wdrożenie: symbioza.net.pl
Skontaktuj się z nami!